loading...
وب سایت رسمی روستای قـره داش شهرستان ماهنشان
مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1059 شنبه 14 فروردین 1395 نظرات (0)

وقتی از سمت جاده اصلی وارد روستا میشم  ورودی روستا به دوراهی میخوریم

که خیابانهای اصلی روستا هستند که به دو صورت زیر در عکس نام گذاری شده اند


خیابان شهید محرمعلی محمدی

خیابان شهید محرمعلی محمدی

خیابان شهید بهروز رحمانی

خیابان شهید بهروز رحمانی

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1455 دوشنبه 17 اسفند 1394 نظرات (0)

يا مولاتی يا فاطمةُ أغيثينی

ای مولای من ؛ يا فاطمه  به فرياد من برس !

 
 تا   زخمهای  کهنه  دل  را   دوا  کنم     

 با  ذکر  نام   پاک  تو   ذکر خدا  کنم     
 يافاطمه به سجده بگويم به صد نفس      مولای من تويی و به حاجت صدا کنم
 تا  پا نهم  به خاک  مدينه  به  ياد  تو        خاکش ز  بهر  چشم  ترم  توتيا  کنم
 چون آن ضريح گمشده پيدا نمی کنم         اندر  کنار   قبر  نبی  عقده  وا  کنم
 من عهد بسته ام که بميرم  ز داغ تو         عهدی دگر کنم که به عهدم وفا کنم
 غمهای آسمان که هجوم آورد به دل         رفع غم  گران  به  حديث  کساء‌ کنم
 مهدی کجاست تا که به امر ولايتش          سرهای دشمنان  تو  از تن جدا کنم

 

التماس دعا 

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1660 یکشنبه 02 اسفند 1394 نظرات (0)

خانه تکانی از دیگر آئین‌های نوروز است. ده پانزده روز مانده به نوروز خانه تکانی شروع می‌شود. در این آئین، همه وسایل خانه گردگیری و شستشو می‌شود و پاک و پاکیزه می‌گردد.  

چنان زوایای خانه را می روبند که اگر تا یک سال دیگر هم آن زوایا از چشم خانم خانه پنهان بماند یا فرصت پاکیزه سازی آنها به دست نیاید، قابل تحمل باشد.  

وسواس برای این پاکیزه سازی تا به حدی است که در و دیوار خانه اگر نه هر سال، هر چند سال یکبار نقاشی می‌شود.

پس از خانه تکانی، نوبت سبزه کاشتن می‌شود. مادران حدود یک هفته مانده به نوروز، مقداری گندم و عدس و ماش و شاهی در ظرف‌هایی زیبا می ریزند و خیس می دهند تا آهسته آهسته بروید و برای سفره نوروزی آماده گردد.  

 می رویم تا جوانه کنیم. شکوفه بزنیم. چشمهایمان را به روی دنیای سبز و  آراسته بهار بگشائیم. می رویم تا یخ عاطفه ها را زیر نور آفتاب عشق ذوب کنیم و به زلال و گرم بهار بپیوندیم.

می رویم تا چشم بدوزیم به آسمان شاید اولین کسی باشیم که بازگشت پرستوهای مهاجر را می بیند و یادمان می آید که امسال کوچ پرندگان نور را با همه عظمتش دیده ایم که مثل پرستوها به امید آشیان گرم پر کشیده اند. اما نه، پرستوها به امید بازگشت کوچ می کنند ولی مرغان نور می روند به این آرزو که ماندگار شوند.

پرندگان نور چه دیده اند که لبیک گویان، کبر، غرور و دروغ و هر آنچه میان جسم و جان فاصله می اندازد زیر پا می گذارند.

چه زیباست تلاقی خانه تکانی دل و درخشان شدن جان با تحول فصل!

از دیر باز آموخته ایم، تازه و پاکیزه به استقبال نو شدن برویم. خانه تکانی نه به مفهوم دور ریختن کهنگی هاست، بلکه مراد مرور خاطره  ها و نظم بخشیدن است به آنچه درهم و شلوغ در انباری ذهن به روی هم انباشته شده است.

خانه تکانی به نوعی بررسی کارنامه سالی است که پشت سر گذاشته ایم. اینکه مثبت ها و منفی ها را کنار هم بگذاریم و نموداری از رشد و پیشرفت را ترسیم کنیم و ما در این روزهای پایان سال بر آنیم تا خانه فعالیت های بخشی از زندگی خود را منظم کنیم و شاید درخشانترین بخش فعالیت ها مربوط به موفقیت هایمان می باشد که دست یابی به فردایی بهتر و پویاتر را آسانتر و مطمئن می سازد.

بیایید به مانند رویش و تازه شدن، لوح ضمیرمان را از غبار تیره گیها، کاستی ها و کدورت ها پاک کنیم و به استقبال بهاری نو برویم.

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1034 پنجشنبه 22 بهمن 1394 نظرات (0)


بیست و دوی بهمن که حیات وطن است
خود روح خدایی است که در جان و تن است
ما زنده به آنیم و از آن یاد کنیم
یوم الهی که یادگار از آن ماه بهمن است
یوم الله۲۲ بهمن، روز پیروزی حق بر باطل را تبریک می گویم . . .

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1070 دوشنبه 12 بهمن 1394 نظرات (0)

 

دعوا کن .. 
ولی با کاغذت!
اگراز کسی ناراحتی یک کاغذ بردار و یک مداد هرچه خواستی به او بگویی روی کاغذ بنویس.
خواستی داد هم بکشی تنها سایز کلماتت را بزرگ کن نه صدایت را ... 
آرام که شدی برگرد و کاغذت را نگاه کن ..
آنوقت خودت قضاوت کن!
حالا میتوانی تمام خشم نوشته هایت را با پاک کنت پاک کنی. دلی هم نشکانده ای.وجدانت را نیازرده ای. خرجش همان مداد و پاک کن بود نه بغض و پشیمانی...

 

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1153 جمعه 09 بهمن 1394 نظرات (0)

 

ولازم ذکر است که این فیلم توسط دختر  خانمی به نام  ای گون  زحمت کشیدن برای ما ارسال کردن که با سلیقه خوش فیلم رو درس کرده  واقعا دیدنیس دستشون واقعا درد نکنه  امیدوارم خوشتون بیاد

برای مشاهده لطفا روی لینک روستای قره داش کلیک کنید  rostaye-gharedash


 

 

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1266 پنجشنبه 08 بهمن 1394 نظرات (0)

((من المومنين رجال صدقوا ماعاهدوالله عافمنهم من‌ ينتظرو‌ما بدلوا ‌تبديلا))

شك نيست كه همه ما بايد اين راه را برويم وبه سوي حق وسرنوشت خويش بشتابيم ،سپاس پروردگار جهانيان را كه ابتداي كار ماراسعادت وپايان كار مارا شهادت قرار داد.درودوسلام بر منجي عالم بشريت ونائب برحقش امام خميني ودرودبر شهيدان گلگون كفن كه باخون عزيزشان درخت اين انقلاب را آبياري نمودند.

 

سلام برخانواده‌‌ام كه اينك هديه اي تقديم اسلام نمودند،پدرجان از اينكه نتوانستم دين خود را نسبت به شما اداءكنم شرمنده هستم ولي اميدوارم مرا ببخشيد ومرا حلال كنيد.

پدرعزيزم،صبركن وخدا را شكر گذار وشما اي مادر:اي آرام بخش وجود،اي مهربان ،اي كسي كه زبان من توان سخن گفتن درباره تورا ندارد،وهرچه سعي ميكنم مي‌بينم سخني نمي‌توانم بگويم كه باآن قدرداني از محبتهاي بيدريغ تو بكنم.

مادرجان: اي فرشته خوبيها بعد از من چشمهاي معصوم وپاكت را آلوده به اشك مكن،جامه سياه مپوش ودر حجله دامادي فرزند خطا كار خود ماتم زده مباش وشير پاكت را برمن حلال گردان وبرايم دعا كن،شايد خداوند از گناهانم بگذرد.

اي جوانان: مبادا دررختخواب ذلت بميريد كه حسين (ع) درميدان نبرد شهيد شد، اي جوانان مبادا درغفلت بميريد كه علي (ع) درمحراب عبادت شهيد شد ومبادا در حال بي تفاوتي بميريد كه علي اكبر حسين در راه حسين (ع) وبا هدف شهيد شد.

اي مادران: مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه فردا درمحضر خدا نمي‌توانيد جواب حضرت زينب(ع) رابدهيد كه تحمل 72 تن شهيد رانمود،استغفارودعا راازبين نبريد كه بهترين درمانها براي تسكين دردهاست وهميشه بيادخدا باشيدودرراه او قدم برداريدوهرگز دشمنان بين شما تفرقه نيندازندوشماراازروهانيت متعهد جدا نكنندكه اگر چنين كردند روزبدبختي مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست ،حضورتان را در جبهه هاي حق عليه باطل ثابت نگهداريد ودر امام بيشتر دقيق شويد وسعي كنيد عظمت اورا بيابيدوخودرا تسليم او سازيد وصداقت خود را همچنان حفظ كنيد،امروز كه دارم اين وصيت نامه رامي‌نويسم دريكي از سنگرهاي جبهه هاي جنوب بسر مي‌برم ومنتظر ديدار با معشوقم ميباشم ،آمده ام چون تشخيص داده ام كه تنها جاي ديدار با معبوداينجاست ،آمده ام شايدسهمي داشته باشم درريشه كن كردن ضد انقلاب وبيرون راندن متجاوزين ،آمده‌ام تا من نيز در احياء دين مبين اسلام وبه ثمر رسيدن انقلاب شريك باشيم،در اين لحظه خون دررگهايم مي‌جوشد ونميتوانم درست چيزي بنويسم چون مسئوليتي كه به عهده گرفته‌ام بر دوشم سنگيني ميكند،واز طرفي خوشحال هستم كه شايد بتوانم به اين صورت كمي ازمسئوليت سنگيني كه بر دوشم است اداء كنم ودر پايان از پدرومادرم مي‌خواهم كه بر مزارم گريه نكنند واگر گريه مي‌كنند طوري گريه كنند كه دشمنان نفهمند واز پدر ومادرم مي‌خواهم كه صبور باشند مانند حضرت زينب كه تحمل 72 تن شهيد رانمود%

وسلام عليكم ورحمته الله وبر كاته      خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 775 پنجشنبه 08 بهمن 1394 نظرات (0)

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

سلام علیکم

به نام ایزد دانا که عالم را آفرید و بر تمام موجودات از بزرگترین تا کوچکترین آنها هستی بخشید

چند سخن با شما سروران عزیز دارم:اول پدر و مادر مهربانم:ای عزیزانی به خاطر بزرگ نمودن من زحمت های بسیاری را متحمل شدیداز شهادت من هیچ ناراحت نباشیدبلکه افتخار هم بنماییدواین را قبول کنید که من امانتی بودم از طرف خداوند متعال پیش شما.مرا حلال کنیدهرچند نتوانستم فرزند لایقی برای شما باشم وحقیرانه می خواهم که کمتر بر سر قبر من گریه کنید.

چند سخن با شما برادران وخواهران مهربانم:از برادران وخواهران مهربانم می خواهم مرا ببخشند و نماز را حتی الامکان به جماعت به پا دارندوامام را تنها نگذارند

از کلیه دوستان و اهل فامیل طلب بخشش مینمایم و می خواهم به این بیانات امام عنایتی داشته باشند: ((ما از خداوند می خواهیم که قلوب ما را تغییر دهد.تا بفهمیم که برای چه در این دنیا آمدیم وباید چه بکنیم وچطوراز این دنیا برویم.یک مرگ حیوانی نباشد به یک نحوی باشد که ما انبار نکنیم معاصی را در آنجا و روسیاه باشیم در نزد شهدا و خداوند تایید کند مارا و همه ما آدم شویم.اسلام آمده است تا آدم درست کندهمه انبیا برای این معنا آمده اند خدایا دلهای این هایی که مخالف جمهوری اسلامی هستند برگردان تا آدم شوند ما باید این جنگ را ادامه دهیم تا وقتی که انشا الله پیروزی حاصل شود.))

و این پیروزی به گفته حضرت امام نزدیک است انشا الله و در آخر درخواست می کنم که جنازه ی ای حقیر را در شهرستانماهنشان روستای  قرهداش دفن کنند.

خداحافظ شما دوستان وآشنایان

تاریخ تولد:۱۳۴۷

تاریخ شهادت:۶/۶/۱۳۶۵

محل شهادت:عملیات کربلای ۵ شلمچه

 

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 699 پنجشنبه 08 بهمن 1394 نظرات (0)

 صنایع دستی :

صنایع دستی از دیر باز در این روستا رواج و رونق  خاصی داشته ولی با گذشت زمان و عدم حمایت  نهاد های مرتبط  متاسفانه این صنعت دیرینه و کهن  روبه فراموشی میره. از مهمترین آنها صنعت فرش بافی و گلیم بافی سبد بافی با ساقه کندم و شاخه بید  می باشد . 

در گذشته انواع فرش و گلیم با متراژهای مختلف و طرح و نقشه های گوناگون در این روستا بافته می شد ولی متاسفانه  به علت عدم حمایت ارگان های مرتبط از فرش بافان  این صنعت فاقد رونق است.

 

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 782 پنجشنبه 17 دی 1394 نظرات (0)

مادامى که سيب با چوب باريکش به درخت متصل است

همه عوامل در جهت رشدش در تلاشند,

باد باعث طراوتش میشود 

آب باعث رشدش میشود 

و آفتاب پختگی و کمال ميبخشد 

اما 

به محض منقطع شدن از درخت 

و جدايى از "اصل", 

آب باعث گندیدگی

باد باعث پلاسیدگی

و آفتاب باعث پوسیدگی و ازبين رفتن طراوتش میشودمراقب وصل بودن به "اصالتمان" باشیم 

که انسانیتمان از بین نرود .

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 804 پنجشنبه 17 دی 1394 نظرات (0)

یادش بخیر, ایام کودکی, شبهای بلند زمستان روستا, سخاوت بی حد اسمان وبرف هدیه ی خدای کودکیم. یادش بخیر چک چک بخاری نفتی وگر گرفتن خانه از محبت ساکنانش. چه لذتی داشت کنار پنجره ی خیس , تماشای چتر سیاه اسمان بر روی زمین سفید سفید. اخ جان فردا مدرسه تعطیل است! وحال نوبت شنیدن صدای گرم روای اوسنه هایم , خدا رحمت کند مادر بزرگ(نه نه) چه ساده وزیبا دست خیال طفل مشتاق را در سرزمین مبهم اوسنه رها می کرد و خیال تمام هستی کودکیم بود.یادش بخیر.

توسط:هم ولایتی

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1030 چهارشنبه 11 آذر 1394 نظرات (0)

چای بابونه می تواند باعث کنترل قند خون و میزان آنتی اکسیدان های بدن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود.

محققان وطنی با انجام بررسی هایی روی افراد مبتلا به دیابت به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن روزانه 3 فنجان چای بابونه باعث کاهش میزان قند خون می شود.

پژوهشی که محققان دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام داده اند و نتایج آن در سایت National Center for Biotechnology Information به چاپ رسیده است، از تأثیر مثبت چای بابونه در کنترل قند خون خبر می دهد.

به عقیده ی این محققان چای بابونه باعث کاهش قند خون و افزایش میزان آنتی اکسیدان بدن مصرف کننده ها می شود.

محققان وطنی به مدت 2 ماه روی 64 مرد و زن بین 30 تا 60 ساله که مبتلا به دیابت نوع 2 بودند بررسی هایی انجام دادند.

گروهی از این داوطلب ها روزانه تا 3 فنجان چای بابونه (3 گرم بابونه، 150 میلی لیتر آب داغ) و گروهی دیگر 3 بار آب نوشیدند. محققان در طی این مدت به طور مرتب تست قند خون انجام دادند.

بابونه برای کنترل قند خون مفید است

بعد از 8 هفته بررسی مشخص شد که میزان انسولین در خون مصرف کننده های چای بابونه به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده و میزان آنتی اکسیدان آن ها افزایش یافته است.

پژوهشی که محققان دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام داده اند و نتایج آن در سایت National Center for Biotechnology Information به چاپ رسیده است، از تأثیر مثبت چای بابونه در کنترل قند خون خبر می دهد

به گزارش دیلی میل، آنتی اکسیدان «کرستین» روی آنزیم هایی که باعث پیشرفت دیابت می شوند تأثیر دارد. بنابراین چای بابونه می تواند باعث کنترل قند خون و میزان آنتی اکسیدان های بدن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود.

به نظر می رسد چنین کشفی امید تازه ای برای درمان دیابت باشد. البته خاصیت بابونه صرفاً به اینجا ختم نمی شود. پیش از این نیز محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده بودند که بابونه حاوی ترکیبی به نام «اپی ژنین» است که از پیشرفت سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

مـــحـمــد مــحـمــدی بازدید : 1063 چهارشنبه 11 آذر 1394 نظرات (0)

تقویت عضلات عروق، کاهش احتمال تشکیل لخته و پیشگیری از سکته قلبی برخی از خواص دم کرده زالزالک است.

درخت زالزالک در برخی از شهرهای کشور ما مانند روستای ما تا 8 متر ارتفاع دارد و میوه آن عموماً زردرنگ است. زالزالک دارای تانن، مازو، اسید تارتریک و اسید مالیک است و میوه تازه آن دارای روغن چرب، قندهای گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی گوناگون مانند کلسیم و نیز ویتامین «C» است. زالزالک همچنین مقداری پکتین دارد.

خواص چای زالزالک

* چای زالزالک آرام بخش است؛ بنابراین افرادی که از بی خوابی رنج می برند و یا دچار انقباضات مکرر عضلانی می شوند بهتر است این نوشیدنی را بیشتر مصرف کرده و آن را جایگزین چای در محل کار خود کنند.

* مصرف منظم چای زالزالک برای افرادی که از بیماری های قلبی رنج می برند نیز مفید است و به بهبود خون رسانی به قلب کمک می کند.

* این دم نوش خوش عطر، کمترین خطر را برای مصرف کنندگان دارد و برای افرادی که از افزایش فشارخون رنج می برند، مفید است.

مصرف روزانه یک فنجان چای زالزالک بدن را در برابر تنش های روحی مقاوم کرده و به کنترل دلواپسی ها کمک می کند

* پژوهش ها بیانگر این است که چای زالزالک تقویت کننده مؤثری برای قلب است، از همین رو به بهبود بی نظمی های ضربان قلب و بسیاری از اختلالات مربوط به آن کمک می کند.

* تقویت عضلات عروق، کاهش احتمال تشکیل لخته و پیشگیری از سکته قلبی از دیگر خواص این میوه است که به دم کرده زالزالک نسبت داده می شود.

* این نوشیدنی در تنظیم عملکرد دستگاه گوارش نیز مؤثر است و علاوه بر تنظیم میزان کلسترول خون، به کاهش علائم بیماری اسهال کمک می کند؛ در واقع میوه زالزالک بسیار قابض است.

* مصرف روزانه یک فنجان چای زالزالک بدن را در برابر تنش های روحی مقاوم کرده و به کنترل دلواپسی ها کمک می کند.

* مصرف زالزالک موجب کاهش قند و فشار خون می شود.

* زالزالک ضد اسکلروز است و مصرف آن برای تقویت معده بسیار مفید است.

خواص گل زالزالک

گل زالزالک اندکی معطر است و قبل از آن که غنچه اش کاملاً باز شود، برای مصرف داروسازی، می چینند. این گل ضد تشنج است و حرکات نامنظم قلب را تنظیم می کند و داروی مفید و خاصی برای ضد تپش قلب و ضربان شدید آن است.

روش آماده سازی

اگر چه در بسیاری از مناطق، چای زالزالک به صورت کیسه ای و آماده در دسترس مردم قرار دارد، اما تهیه این نوشیدنی از میوه تازه همراه با طعم خوش، خواص بیشتری دارد؛ به این ترتیب که با افزودن یک تا دو قاشق غذاخوری میوه خرد شده زالزالک به یک فنجان آب جوش، پس از 10 تا 15 دقیقه، این دم کرده گیاهی آماده مصرف است. از آنجا که گل و برگ های این میوه نیز خواص فراوانی دارد، افزودن یک قاشق برگ و گل خشک شده زالزالک به چای آن توصیه می شود.

مراقب باشید

مصرف زیاد زالزالک سمی است و زنان نباید در دوران بارداری و شیردهی آن را مصرف کنند.

تعداد صفحات : 12

درباره ما
Profile Pic
هدف از راه اندازی این وبسایت شناساندن ارمان واهداف و ویژگی های روستاست ***** همچنین جهت هر گونه نظر و انتقادات میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید 09195472889
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به نظر شما وبلاک روستا چطوره؟
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 222
 • کل نظرات : 28
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 7
 • آی پی امروز : 79
 • آی پی دیروز : 100
 • بازدید امروز : 268
 • باردید دیروز : 217
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 959
 • بازدید ماه : 5,629
 • بازدید سال : 63,583
 • بازدید کلی : 693,330
 • کدهای اختصاصی